Zmywarki w restauracjach, czyli szybko i hurtem

Zmywanie nawet w warunkach domowych nie należy do ulubionych czynności. Cykl czyszczenia naczyń jest powtarzalny i czasochłonny – przez co czynność ta wzbudza u niektórych dużą niechęć. Dlatego już standardowym wyposażeniem kuchni stają się zmywarki do naczyń. Ciężko tym bardziej wyobrazić sobie kuchnie szkolne, bary czy restauracje niezaopatrzone w zmywarki uniwersalne do naczyń lub też specjalne zmywarki do szkła.

NIE WSZYSTKO DO JEDNEJ ZMYWARKI

Liczba używanych w lokalach gastronomicznych garnków, forem, talerzy, kieliszków, szklanek i wielość ich rodzajów może przyprawić o zawrót głowy. Zmywarki do garnków zwane też zmywarkami uniwersalnymi do naczyń są skonstruowane tak, aby bez problemu czyściły naczynia nawet z zaschniętych plam od sosów czy przypalonego tłuszczu bez konieczności wcześniejszego ich namaczania i ręcznego przygotowywania do zmywania. Zmywarki uniwersalne do naczyń mają za zadanie wykonać swoją pracę szybko i dokładnie – niezależnie od tego, ile naczyń się tam znajduje (restauracyjne zmywarki do garnków to przeważnie bardzo duża pojemność, dzięki czemu zmywanie jest ekonomiczne także dzięki oszczędności wody i energii). Cykle pracy zmywarek przeznaczonych dla barów czy restauracji są bardzo krótkie (trwają minutę, dwie, cztery czy sześć) – mimo krótkiego procesu, naczynia są jednak umyte perfekcyjnie i można być pewnym, że nie będą wymagały powtórnego czyszczenia.

O ile z garnkami bez problemu poradzą sobie zmywarki uniwersalne do naczyń, o tyle wszelkie szklane naczynia, takie jak kieliszki czy szklanki, wymagają szczególnego procesu zmywania. Do ich czyszczenia przeznaczone są mniejsze zmywarki do szkła. To urządzenia tak wyspecjalizowane, aby perfekcyjnie domyć naczynia, a przy tym nie niszczyć ich – zwykłe zmywarki często trwale matowią szkło. Takie naczynia nie wyglądają estetycznie, a przecież to z nimi bezpośrednio mają do czynienia goście lokali gastronomicznych. Zmywarki do szkła nie zostawiają też żadnych smug.

ODPOWIEDNIE GABARYTY

Zmywarki przeznaczone do wykorzystania w lokalach gastronomicznych są różnych rozmiarów. Dzięki temu właściciele restauracji nie muszą się obawiać, że w przypadku niewielkiego pomieszczenia kuchennego nie znajdą urządzenia, które nie będzie zajmować zbyt dużo miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *