Stoły robocze ze zlewami – praktyczne miejsce pracy

Praca w kuchni lokalu gastronomicznego charakteryzuje się wielozadaniowością i pośpiechem, dlatego najlepiej, gdy pracownicy mają wszystko na tzw. wyciągnięcie ręki. Wiele urządzeń czy mebli gastronomicznych jest właśnie tak zaprojektowanych. Do nich z pewnością należą stoły robocze ze zlewami. Dodatkowo (poza wygodą pracownika) ten element wyposażenia ma jeszcze jedną nieocenioną cechę – znakomicie sprawdza się w kuchniach, w których nie ma za dużo miejsca.

BLAT, ZLEW, PÓŁKI…

…a poza tym na przykład szafki. Wszystkie te elementy mogą zawierać stoły robocze ze zlewami. Oczywiście ich główną wykorzystywaną częścią jest sam blat – wykonany ze stali nierdzewnej, odporny na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury i łatwy w czyszczeniu (co jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o wysokie normy utrzymywania higieny dotyczące lokali gastronomicznych). Jak wiadomo, krojenie czy inne prace związane z przygotowaniami potraw wymagają często szybkiego i dokładnego umycia naczyń, noży czy innych sztućców. Dlatego w tym przypadku znakomicie sprawdzają się właśnie stoły robocze ze zlewami. Nie trzeba opuszczać stanowiska pracy, aby udać się do źródła bieżącej wody.

W zależności od potrzeb i wielkości kuchni restauracji można wybrać stoły robocze ze zlewami jedno- i dwukomorowymi.

35 stoły do zmywarek kapturowych, 1500

Dobrze zorganizowana kuchnia

Dobrze zorganizowana kuchnia ułatwia funkcjonowanie w niej i szybkość wykonywania niezbędnych czynności. Nie chodzi tylko o przygotowywanie potraw, ale także o procesy towarzyszące, takie jak sprzątanie czy zmywanie. O ile w gospodarstwie domowym można znieść niektóre niedogodności wpływające negatywnie na dobrą organizację pracy, o tyle w kuchniach lokali gastronomicznych nawet najdrobniejsze utrudnienia źle wpływają na ich funkcjonowanie i jest to bardziej zauważalne. Dlatego też wszystkie prace wykonywane w tych pomieszczeniach powinny przebiegać gładko.

SPRAWNE ZMYWANIE

Piętrzące się w kuchni lokali gastronomicznych brudne naczynia to sprawa, która została rozwiązana za pomocą zmywarek kapturowych o dużej pojemności. Aby ułatwić ich zapełnianie i opróżnianie, stosuje się stoły do zmywarek kapturowych. Dzieli się je na:

  • załadowcze – służące do przygotowywania naczyń do załadunku do zmywarek (takie stoły do zmywarek kapturowych są wyposażone w zlewy służące do opróżniania naczyń z resztek jedzenia)
  • wyładowcze – skonstruowane tak, aby ułatwić wyjmowanie i gromadzenie naczyń wyjętych ze zmywarki.

Ponadto stoły do zmywarek kapturowych dzielą się na lewe i prawe – w zależności od tego, z której strony zmywarki chcemy je umieścić. Poszczególne modeli takich stołów są przystosowane do określonych typów modeli zmywarek. Dodatkowo stoły do zmywarek kapturowych mogą być wykonane pod konkretne zamówienie z uwzględnieniem kształtu blatu.

Niezależnie od typu, stoły do zmywarek kapturowych są wykonane ze stali nierdzewnej, co gwarantuje ich wytrzymałość i łatwość utrzymania w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *